Prečo si vybrať našu optiku

  • personál má vzdelanie v odbore očný optik – optometrista
  • na každej prevádzke je odborné vyšetrenie zraku
  • máme za sebou dlhoročné skúsenosti v odbore
  • starostlivo vyberáme kvalitné modely okuliarov pre svojich zákazníkov
  • vzdelávanie sa v nových trendoch a najmodernejšie spôsoby vyšetrenia
  • ochotný , flexibilný a individuálny prístup k zákazníkom

Ochrana zraku  v dnešnej elektronickej dobe

V dnešnej elektronickej dobe je najdôležitejšia ochrana pred modrým svetlom. Nevynímajúc deti. Pri práci s PC je dôležite mať sklá (dioptrické alebo bez dioptrií)  s ochranným antireflexom Blue care.

Dioptrické sklá zhotovujeme na  mieru každému zákazníkovi.

Špecialisti na multifokálne šošovky

Špecializujeme sa na najmodernejšie progresívne šošovky na trhu.

Zhotovenie okuliarov

Zhotovenie okuliarov sa realizuje na najmodernejších japonských automatoch zn. Nidek.

Servis okuliarov

Ponúkame kompletný záručný aj po záručný servis okuliarov.

Aplikácia kontaktných šošoviek.

Naše očné centrá ponúkajú možnosť aplikácie všetkých typov kontaktných šošoviek. Sférické,  tórické,  multifokálne a farebné šošovky.

SKRÍNINGOVÉ MERANIE ZRAKU U DETÍ

Meranie je zamerané na cieľovú skupinu detí od 6 mesiacov do 6 rokov, kedy sa objavujú zrakové chyby vplyvom rastu a vývoja Vašich detičiek.

Jednou zo zážných zrakových chýb je TUPOZRAKOSŤ. Postihnuté oko dieťa prestáva používať, nezaostruje ním, zaostruje len druhým, zdravým okom. Ak je chyba dostatočne skoro identifikovaná, je možné ju napraviť dioptrickými okuliarmi a zakrytím zdravého oka. To donúti tupozraké oko pracovať a postupne sa vylieči.

TUPOZRAKOSŤ

a iné nedostatky zraku vieme zistiť iba celkovým preventívnym vyšetrením u očného lekára, alebo každoročným skríningovým vyšetrením Vášho dieťaťa autorefraktorom Plusoptix vo Vašom predškolskom zariadení (MŠ). Sme tu preto, aby sme Vám ušetrili dlhé čakanie u detského očného lekáraa zároveň umožnili zistiť, alebo včas zachytiť zrakovú chybu, ktorá by Vášmu dieťatku bránila v budúcnosti vykonávať všetky činnosti plnohodnotne.

PREČO? lebo očami vnímame 80% všetkých informácií okolo nás, napr. farby, veľkosti, vzdialenosť a rýchlosť auta (= bezpečnosť), a iné, ak má Vaše dieťa skrytú očnú chybu, ktorá sa dá ešte v tomto veku korigovať a upraviť – vieme to včas identifikovať.

Pri zanedbaní prevencie môže dôjsť k trvalým následkom, ktoré sa nedajú odstrániť žiadnou operáciou !

Hlavné výhody prístroja Plusoptix

  • Rýchle meranie – trvá asi 1 sekundu
  • Binokulárne meranie – obe oči sa merajú súčasne
  • Neinvazívne meranie – netreba aplikovať očné kvapky
  • Bezkontaktné zameranie – dieťa uvoľnene sedí na kolenách, alebo stoličke a oproti nemu vo vzdialenosti 1 meter je prístroj, ktorý zameriava hodnoty

Očné vyšetrenie a vyšetrenie zrakovej ostrosti Vám u nás urobí optometrista alebo očný lekár

Vyšetrujeme najmodernejšou metódou 3D Paskal, meriame vnútroočný tlak, skenujeme očné pozadie fundus kamerou s najnovšou laserovou technológiou Ophtalmoscope (SLO), Easyscan Hoya. Pri aplikácií kontaktných šošoviek Vám zistíme kvalitu slzného filmu a priepustnosť kyslíka na rohovku Keratografom zn. Oculus.

ZÁŽITKOVÁ 3D KOREKCIA

V priebehu mnohých rokov bolo meranie refrakcie v optike rovnaké. So zakrytým ľavým okom sa najskôr vyšetrovalo oko pravé a potom opačne. Až potom sa refrakcia dokorigovala binokulárne. Nevýhodou je, že zakrytím jedného oka stratí vyšetrovaný schopnosť prirodzeného videnia. Dokonca aj optotyp sa javí tmavší.

Pri vyšetrení s metódou PASKAL 3D má zákazník obe oči otvorené. Na pozadí vidí príjemný obrázok krajiny, čo zlepšuje podmienky vyšetrenia. Pred motívom krajiny sa zobrazujú testy. Monokulárne vyšetrenie prebieha za binokulárnych podmienok s použitím dobre známych 3D technológii: cirkulárne polarizované filtre umožňujú zobraziť optotypy a ďalšie testy pre každé oko zvlášť. Druhé oko medzitým vidí len pozadie testu.

ZÁŽITKOVÁ 3D KOREKCIA